تکنولوژی سیستم های GSM (کنترل از طریق تلفن همراه) در درب های اتوماتیک

امروز،درب اتوماتیک پارکینگی را در هر مکان و ساختمانی می توان یافت و استفاده از آن ها روز به روز رو به افزایش می باشد.سهولت استفاده از درب های اتوماتیک و ایمنی آن ها باعث محبوبیت روز افزون این درب ها شده اند.

درب های اتوماتیک پارکینگ دارای درایوها و اپراتور های متفاوت و گسترده ای می باشند.که طبق نیاز و سلیقه مشتریان قابل انتخاب بوده و این صفت هر روزه رو به تغییر و پیشرفت می باشد.با پیشرفت صفت هوشمند سازی ،سازندگان درب های اتوماتیک نیز تلاش فراوان در زمینه هوشمند کردن این درب ها داشته اند.

یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در این زمینه ورود سیستم های GSMبه این مرحله می باشد.بدون نیاز به اینترنت ،بدون نیاز به سیستم کششی های اضافی به باکس های کنترل اینترنتی می توان درب های پارکینگ را از هر مکانی باز یا بسته نمود،تجهیزات کنترل از راه دور را بازخوانی و به روز رسانی کرد و مانیتورینگ آنلاین بر روی درب داشت.همچنین این سیستم ها به کاربر اجازه می دهند تا از ورود غیر مجاز و دستکاری درب سریعاً اطلاع پیدا کنند.


این سیستم البته محدود به درب نمی باشدو می توان از آن در تمام زمینه ها مانند کنترل نور،سیستم های کامپیوتری و غیره نیز استفاده کرد.

با قابلیت تنظیم سیستم GSMدر حالت فشار درب ،با فشا ر دادن درب توسط مراجعین پیغام درخواست باز شدن باز شدن درب به تلفن همراه کاربر ارسال شده و در صورت تمایل کاربر می تواند از هر مکانی درب را برای میهمان و یا مراجع خود باز نماید.

سیستم های کنترل از طریق تلفن همراه می توانند با هر نوع سیستم درب اتوماتیک سازگار شده و آن را به انواع درایو جک درب اتوماتیک پارکینگی متصل نمود و کنترل کامل بر روی درب اتوماتیک پارکینگی داشت .سیستم های GSMهمچنین دارای قابلیت ارسال و دریافت پیغام از طریق هر نوع سیستم های مانیتورینگ را دارا هستند.


یکی دیگر از قابلیت های این سیستم ،سازگاری با انواع سیستم های کنترل دسترسی مانند کارت خوان ها،صفحه کلیدها،کنترلر اثر انگشت و اسکنر ها می باشد.

با اتصال به اینترنت و وارد شدن به صفحه کنترل دسترسی GSMمی توان به صورت نامحدود ،اجازه دسترسی ویا عدم دسترسی و تنظیم ارسال هشدارهای متفاوت و زبان های باز و بسته شدن درب را تعریف نمود.

برخلاف سیستم های کنترل دسترسی و یا ریموت کنترل ها ،تمام اطلاعات و رفت و آمد ها که از طریق GSMانجام می پذیرد در صفحه کاربری در اینترنت ثبت می شود و کاربر می تواند با مراجعه به آن سطح دسترسی افراد متفاوت را تعیین نماید و یا شماره تلفن های جدیدی را جهت دسترسی اضافه نماید.

تمام دستورات پیام کوتاه و اطلاعات صوتی از طریق سرور های دسترسی منحصر به فرد ارسال شده ،سپس به دستگاه های کنترل از راه دور و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته دیجیتال منتقل می شوند.بدین ترتیب امنیت این درب ها به حداکثر می رسند و هیچ فرد غیر مجازی قابلیت هک و نفوذ به این سیستم را نخواهد داشت.