استفاده از تیغه های پلی کربنات در کرکره اتوماتیک برقی

پلی کربنات یک ماده ارتجاعی قابل انعطاف و شفاف است که در دهه 50میلادی طراحی شده این ماده جهت استفاده در صنعت ساخت و ساز و ساختمان به دلیل مقاومت عالی دزربرابر ضربه ،شفافیت نوری و طیف گسترده دمای کاری بسیار مطلوب می باشد.

تطبیق پذیری پلی کربنات آن را بسیار کاربردی می سازد و همچنین محصولاتی بسیار زیبا ،به خوبی پلاستیک ارائه می دهد. از پلی کربنات می توان تولیداتی در صدها رنگ متفاوت در زمینه هایی مانند پوشش آیینه های خودرو،تلفن های همراه،ظروف مقاوم در برابر اشعه های مایکروویو استفاده کرد و همینطور به دلیل شفاف بودن در صنایع درب و پنجره و پوشش های شیشه ای کاربران فراوان و ایده آلی دارند.


شفافیت ،مقاومت بسیار بالا و پایداری زیاد در حرارت های بالا و ثبات ابعاد بسیارخوب ،پلی کربنات را به یکی محصولات پر کاربرد در زمینه مهندسی تبدیل کرده و آن را در صدر فروش و تقاضا در میان محصولات پلاستیکی تازه وارد در صنعت ساخت قرارداده که تقاضای سالانه آن از امروز 5/1 میلیون تن نیز فراتر رفته است.

پلی کربنات از ترکیب بیس فنولA و کربنات که در حکم اتصال آن مانند زنجیره ستون فقرات که باعث استحکام آن می شود،تشکیل شده است.

ویژگی های پلی کربنات به شرح زیر می باشد:

-استحکام بالا،آن را دربرابر ضربه و شکستگی مقاوم می سازد.

-مقاومت در حرارت بالا ،آن را برای برنامه های کاربردی که نیاز به استریلیز،شدن دارند بسیار ایده آل می کند.

-ثبات ابعادی که به آن اجازه حفظ شکل خود در طیف وسیعی از شرایط می دهد.

-خاصیت عایق الکتریکی بسیار خوب

-خاصیت بیولوژیکی ساکن و قابلیت بازیافت پذیری بالا

-فرایندپذیری بسیار بالا

-شفلفیت و وضوح نوری

-بازدارندگی از شعله و عملکرد ضد حریق بسیار عالی

پلی کربنات به عنوان محصولی چند منظوره و نوعی پلاستیک سخت برای بسیاری از برنامه های کاربردی از قبیل پنجره ها و کرکره اتوماتیک ،درب های ضد گلوله و ایمن مورد استفاده قرار می گیرد.


مزیت اصلی استفاده از تیغه ای پلی کربنات ،مقاومت بی نظیر آن همراه با وزن سبک در برابر دیگر پلاستیک ها می باشد.پلی کربنات تقریباً کاملاً مقاوم در برابر شکسته شدن می باشد و در موارد امنیتی مانند بانک ها که نیاز به مقاومت بسیار بالا دارند،مورد استفاده قرار می گیرند.

ترکیب تیغه های پلی کربنات و آلمینیوم در کرکره اتوماتیک،ایده بسیار مناسبی برای مکان های تجارتی مانند مراکز خرید،فروشگاه ها و ویترین مغازه ها می باشند.


از آن جایی که از استحکام بالا برخوردارند و در برابر اشعه UVنیز مقاوم هستند.ایمنی مورد نیاز را تامین کرد .و به دلیل ظاهر جذاب و شفافیت خود باعث جلب توجه مشتریان می شود.و این پروفیل ها با هرنوع کنترل الکتریکی موجود سازگار بوده و به دلیل ساختار خود هنگام باز و بسته شدن صدای بسیلر کمی در برابر دیگر پروفیل ها ایجاد می نمایند.