انواع حالت های بازشو درب سکشنال

درب های سکشنال یکی از بهترین گزینه ها برای اماکنی که با محدودیت فضا مواجه هستند می باشد. این درب ها با حالت جمع شده در قسمت بالای درب،دارای اصطحکاک کم و عدم نیاز به سرویس های دوره ای می باشد.

درب سکشنال ،در مقایسه با درب های معمولی فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. حالت باز شده به صورت بخش به بخش آن بدان معنا ست که هنگام باز شدن هیچ گونه فضای اضافی احتیاج ندارند.در نتیجه استفاده حداکثری از فضا،حتی نزدیک ترین مکان به درب فراهم می شود.

درب های سکشنال دارای حالت های مختلفی در سیستم جمع شونده خود دارند. یکی از این حالت ها به صورت پانل های متصل به یکدیگر می باشند که به صورت کتابی و تاشو،در کنار یکدیگر و بالای درب جمع می شوند.


دو نوع دیگر آن ها درب به صورت پانل یکپارچه بوده ،یا حالت نود درجه چرخیده و در موازات سقف قرار می گیرد.

حالت بازشو سوم به طوریست که پانل درب به طور مجزا و تک تک با زاویه نود یا صد وهشتاد درجه چرخیده و در موازات سقف حرکت می کنند.

درب های سکشنال این قابلیت را دارند که با تنوع زیادی از متریال ها به کاربرده شوند.به طور مثل درب سکشنال می تواند تماما از استیل ساخته شده و یا ترکیبی از شیشه و چوب و فلز باشد.


یکی از مزیت های بزرگ درب های سکشنال ،دوام بالا و قابل اعتماد بودن آن هاست.

به این دلیل که هر پانل دارای اتصالات مجزا با یکدیگر می باشد و به همین دلیل هنگام باز یا بسته شدن بسیار ایمن هستند .همچنین می توان یک پنل را بدون نیاز به تعمیر کل درب جدا و تعمیر کرد.


درب سکشنال قابلیت تجهیز به انواع مختلفی از عایق های حر فه ای از جمله عایق های محافظت در برابر شرایط جدی وآب و هوا را داردکه به طور موثری در کنار ه های درب ،در پایین قسمت باشد و بالای درب قرار می گیرد.

این درب ها همچنین دارای ترمز اضطراری و خلاص کن و سنسور تشخیص شئ در مسیر درب،جهت جلوگیری از برخورد درب با وسایل نقلیه و یا افراد می باشند.


نوع دیگری از درب های سکشنال ،درب های سکشنال سریع می باشند.این درب عمدتا در فضاهای تجاری و صنعتی کاربرد داشته و در مکان هایی مانند کارخانه و کارگاه ها که افراد و ماشین آلات بارگیری دائماً در رفت و آمد هستند،سرعت عمل را بالا برده و عملکرد ی بدون مانع و ایجاد تداخل در مراحل کار دارد.